Історії, що привели до результатів

Історії з життя

Як з'явилось слово dinox, та з чого все починалось

Як з'явилось слово dinox, та з чого все починалось

Dinox Tech це не просто випадкова назва і історія цього бренду починалася 16 років тому. Історію зародження Dinox Tech я розповім від першої особи, так як це моя історія.  Саме 16 років знадобилось, щоб зрозуміти, що досвід найцінніша річ, який можна отримати шляхом спроб та помилок і так по колу, знову і знову :) 

2005 рік
Після появи стабільного доступу в інтернет, я став постійним користувачем інтернету. Під час перших відвідувань Google, Rambler і т д. та популярності тематичних форумів на той час, виникла потреба над вибором нікнейма для його використання на форумах. Слово dinox пішло від видозміни слова linux, хоча с першого погляду це не надто схожі слова, було прийнято рішення перевірити чи багато на той чай в видачі пошукової системи Google запиту зі словом  dinox, як виявилось це дуже рідковживане на той час слово, тому вирішив використати цей нікнейм. 2005 рік, це рік освоєння інтернету і в початку захоплення ІТ технологіями

2006 рік
Початок розуміння, що сайти працюють на чомусь іноді однотипному і скоріш за все це щось схоже на Windows тільки для сайтів і починається активний пошук способів зрозуміти, що таке сайт, з чого він створюється і знаходиться велика різноманітність технологічних рішень для цього. Починається вивчення PHP, HTML, CSS, дослідження різних CMS для створення сайтів. Почалось активне захоплення веб-розробкою, спочатку це були соціальні проекти. Все відбувалось в початок ери Joomla(Joostina), Wordpress, Drupal та ін. існуючих на сьогодні CMS.

2007 рік
Протягом двох років 2006-2007 проходив процес освоєння технологій і в серпні 2007 року було прийнято рішення про реєстрацію юридичної особи, для виконання комерційних замовлень.  Була створена студія під брендом webplaneta.com.ua, яка на даний момент реформована в Dinox Tech, перші комерційні проекти було розроблені з використанням CMS Joomla, потім стало зрозуміло, що не вистачає якісної верстки сайтів не тільки для  Joomla, тому розпочав надання послуги верстки і адаптації дизайну сайтів з PSD макетів, на різноманітні CMS, зокрема WordPress, ShopCMS, Drupal, MoDx, Joomla. 

2008 рік
Активне зростання кількості замовлень, формує чітке розуміння, що загальна якість послуг на ринку серед інших фрілансерів і студій,  низька і дуже мало компаній які дійсно, готові гарно виконати свою роботу і писати чистий код. Вирішив приділити увагу стандартизації напрацювань і рік присвячений вдосконаленню коду.

2009 рік
Починається ера інтернет магазинів, у більшої частини замовників з'являється розуміння, що треба розвивати інтернет напрямок, як канал продажу. Набирає обертів CMS для створення магазинів PrestaShop та Shop-Script. Прийнято рішення почати працювати з цими системами у зв'язку з підвищенням попиту.  Також роботи проводяться з компонентом Virtuemart для Joomla, який додає функціонал інтернет магазину в сайт на Joomla. З'являється чітке розуміння що E-commerce(таким розумним словом тоді його ніхто не називав) має величезні перспективи.

2010 рік
Рік глобальних змін і фокус на E-commerce, як на основному векторі розвитку. Поява OpenCart, повністю змінила сприйняття розробки інтернет магазинів і це була перша CMS, яка дала зрозуміти, що архітектура CMS може бути зручною, гнучкою, швидкою і реально захищеною від хакерських атак і при правильному налаштуванні, модифікації витримувати великі навантаження. 50% проектів у 2010 році були зроблені на OpenCart. 

2011 рік
Починається активна участь у проекті https://opencartforum.com/ і входження в команду цієї спільноти, також починаємо працювати над розробкою https://ocstore.com/ локалізованої версії OpenCart, для країн СНД. На форумі я знаходжусь під тим же ніком Dinox. У зв'язку з бажанням працювати і розвиватись в більш тихому місті, було прийнято рішення переїхати з Києва у Конотоп, Сумська область. 

2012 рік
Рік повністю присвячений адмініструванню спільнотою  https://opencartforum.com/, розширення функціоналу форуму, відточування майстерності в роботі над проектами розробленими на ocStore та OpenCart(95% проектів зроблено на них). Попит у суспільстві на створення інтернет магазинів зростає

2013 рік
Поява перших працівників в студії WebPlaneta, це розвантажує мене як засновника студії WebPlaneta і я більше приділяю увагу керівній діяльності в проектах OpenCartForum, ocStore і WebPlaneta. Проекти, які розроблені в попередні роки на інших системах крім OpenCart, почали або змінюватись на інші CMS, або власники так і не змогли досягти гарних результатів на своїх сайтах.

2014 рік
Рік, який пройшов в атмосфері занепаду у зв'язку з політичною та економічною ситуацією в Україні протягом всього 2014 року. Багато інтернет магазинів, сайтів в цей період перестали існувати, тому більшість розроблених проектів студією WebPlaneta за попередні роки зникли в тому числі на OpenCart. 

2015 рік
У зв'язку з прийняттям рішення особисто не займатись розробкою і бажання займатись менеджментом, студія WebPlaneta, була поставлена на паузу, і було прийнято рішення створити нову компанію разом з бізнес партнером під назвою Grodas, досвід здобутий в попередні роки використовувався для навчання і керування компанією Grodas..

2016-2019 роки
Роки в яких було активне зростання компанії Grodas як у кількісному так і якісному показниках. Створення IT кластера в місті Конотоп https://itcluster.konotop.info/, підвищена соціальна активність, створення клубу чаювальників та ін. проекти, які покликані розвивати суспільство в м. Конотоп

2020 рік
З початком пандемії коронавірусу, постало багато запитань чи правильний я для себе вибрав вектор розвитку, а також думка про доцільність шляху з компанією Grodas і було прийнято рішення вийти з управління компанії Grodas.  В Grodas я був CEO компанії, і отримав багато досвіду в управлінні і в налагодженні процесів ІТ компанії.

Після виходу з компанії Grodas, була створена хостинг компанія Turbohost, https://turbohost.pro/, мета якої надавати дійсно якісні послуги, для проектів яким потрібна швидкість, стабільність та ефективність в роботі інтернет проектів. Цей проект став початком нової ери мікро сервісів, які в подальшому будуть мною розроблятись під різними брендами і для різноманітних потреб. 

2021 рік
Рік, який став переломним в розумінні, того, що мої знання зібрані за 16 років в інтернеті, варті того, щоб я ними ділився зі світом. Ситуація яка була в 2009 році не надто поліпшилась, і на даний момент існує дуже багато студій, які продовжують надавати неякісні послуги іноді навіть надмірно некомпетентні. Тому я вирішив зібрати всі мої знання, ресурси і команду та створити нову компанію Dinox Tech і продовжити надавати якісні послуги разом з моєю командою тим хто потребує актуальних ІТ рішень для розвитку бізнесу наших клієнтів та партнерів.
 

Кожен з Вас може згадати свою історію і з чого починався Ваш бізнес. 
Той хто прагне розвитку, повинен рухатись! Чекати поки, щось станеться, не найкраща тактика.

З повагою,
Олександр РебровКоментарі
Написати коментар
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.